Wzornictwo nowoczesnych dywanów

Dawniej było łatwo określić jeden styl, wzornictwo dywanów, które cieszyły się bardzo dobrą sprzedażą, ponieważ na rynku było mało dostępnych produktów. Im mniejszy wybór, tym łatwiejszy wybór dla samego klienta. Schody się robią dopiero w momencie, gdy mamy zbyt wiele produktów i zaczynamy się gubić w tym, co kupić. Nie jest to łatwa sytuacja, ale jak wiadomo – można znaleźć złoty środek!

Ciężko jest jednym zdaniem określić, jakie jest obecnie wzornictwo nowoczesnych dywanów. Jak wiadomo, design nie jedno ma imię, ile producentów tyle hitów. Jednak można kierować się prostymi zasadami, które ułatwią nam nieco podejmowanie decyzji. Pierwsza to.. obserwowanie trendów rynkowych w sieci, na stronach sklepów internetowych czy w magazynach o wykończeniu wnętrz. Łatwo zauważyć tam aktualne trendy, które w jakimś stopniu mogą nam pomóc w podjęciu decyzji. Ale, ale! Zawsze takie musi się znaleźć. Powróćmy do początku naszych rozważań. Design nie jedno ma imię.

(ZOBACZ: Geometryczne wzory w Twoim domu)

Taką zasadą powinniśmy kierować się przy zakupie. Ilu producentów, projektantów tyle nowoczesnych trendów. Dlatego zamiast w ciemno decydować się na bestsellerowe propozycje, lepiej poszukać. Przeglądać różne oferty, dopasować dywan do naszych potrzeb i wnętrza. Bo jedni będą szukać takiego z długim włosiem, w jasnych kolorach, gdzie u innej osoby takie rozwiązanie będzie sprawiać problemy (np. przez obecność psa lub małego dziecka). Inny dywan kupimy do salonu, inny do sypialni. Dlatego po co iść utartymi szlakami aktualnych trendów, skoro można postawić na swój styl, który zapewne również będzie aktualny, bo na pewno znajdzie się projektant, który stworzy wzór pod nas samych.

A co z ceną? Nawet te nowoczesne wzornictwo nie zawsze musi kosztować majątku! Daliśmy się wpędzić w pułapkę blefu, który mówi, że za design trzeba płacić duże pieniądze – a nie zawsze tak jest. Choć często te ładne produkty, podpisane znanymi nazwiskami mogą być droższe od podobnych, nieznanych, to jakie ma to znaczenie finalnie?

Dywan kupujemy raz na kilka lat, po to by ozdobić pomieszczenie, coś mu dodać i dać mu nowe życie. Ale tylko od Ciebie będzie zależeć, jakie rozwiązanie wybierzesz.

Jak było wspominanie wyżej warto obserwować trendy w sieci i być na bieżąco ze stylizacjami, w takim razie proponuje zaglądnąć na: http://www.designer.ski/pol_m_Dekoracje_Dywany-202.html i zapoznać się z najnowszymi wzorami.