Co daje stosowanie soli do kąpieli

Choć dziś popularnością cieszy się przede wszystkim prysznic – bo jest ekonomiczny dla domowego budżetu, a także dość szybki przy współczesnym trybie życia – to jednak wiele osób od czasu do czasu lubi zanurzyć się w ciepłej kąpieli i po prostu zrelaksować. Taki czas jest świetnym sposobem nie tylko na odpoczynek, ale również przeprowadzenie zabiegów pielęgnacyjnych.

Jeśli nie chcemy spędzać czasu na długotrwałych zabiegach i nacieraniu się najróżniejszymi substancjami kosmetycznymi, możemy połączyć pielęgnację praktycznie bierną z odpoczynkiem. Wystarczy do tego celu wykorzystać właściwie dostosowane sole do kąpieli, które dziś w najróżniejszych formach można zakupić w sklepie czy nawet stworzyć samodzielnie.

W jakiej formie?

Sole do kąpieli możemy dziś znaleźć w najróżniejszej formie, ale warto pamiętać, że nie wszystkie produkty są tak samo zdrowe dla naszego organizmu. Warto wybierać sól naturalną, która jest bezzapachowa bądź posiada dodatki zapachowe w formie czystych, ekologicznych olejków eterycznych. W ten sposób unikniemy rozmaitych problemów wywołanych reakcjami alergicznymi np. na składniki dodatkowo zawarte w preparacie. Przed zakupem dobrze jest więc przeczytać skład danych soli. Możemy je znaleźć głównie w dwóch formach: proszku, który sypiemy w wybranej ilości do wanny bądź specjalnie formowanych kul bądź innych kształtów, które po wrzuceniu do kąpieli zaczynają się pienić (posiadają więc dodatkowe substancje w składzie) oraz szybko się rozpuszczają. Sole mogą nadawać kąpieli zapachu bądź koloru.

Co daje sól w kąpieli?

Sole do kąpieli mają przede wszystkim silne działanie terapeutyczne, zarówno na fizyczność, głównie skórę, jak również i na psychikę. Połączone z odpowiednim zapachem pozwalają nam się odprężyć i stanowią element aromaterapii. Będą więc idealnym rozwiązaniem, gdy potrzebujemy odpoczynku po długim dniu bądź czujemy się zestresowani; warto na taką okazję posiadać bezzapachową sól, a do wody dodać kilka kropel olejków eterycznych. Co więcej, sole do kąpieli sprawiają, że skóra jest poddawana delikatnemu peelingowi, a także nawilżana i odświeżana, przez co wygląda o wiele korzystniej. Sól kąpielowa, zwłaszcza z Morza Martwego, działa kojąco na wszelkie niepokojące wypryski oraz wysypki, pozwala także łagodzić stany zapalne skóry, co może przydać się przy trądziku obejmującym skórę ciała. Przy boleściach stawów czy mięśni, a nawet stanach zwyrodnieniowych sól kąpielowa bywa pomocna, bo łagodzi stany zapalne i sprawia, że zmniejszany jest ból i napięcie mięśniowe.

Jeśli szukasz soli ziołowej do kąpieli pozwól że polecę Ci: https://sklep.farmona.pl/nivelazione/640-nivelazione-ziolowa-sol-do-kapieli-stop-600g-5900117093832.html

Back to Top