Walory turystyczne Szczecina

Szczecin jest największym miastem województwa Zachodniopomorskiego, a jednocześnie prężnie rozwijającym się centrum biznesu, nauki, gospodarki i kultury. Dzięki Szczecinowi cały region dobrze się rozwija i funkcjonuje. Kurorty nadmorskie zarabiają tylko w obrębie lokalnych mieszkańców. Z dochodów zdobytych u turystów nie są czynione żadne inwestycje. To właśnie takie miasta jak Szczecin wpływają bezpośrednio na finansowanie rozwoju w regionie.

Ale należy także podkreślić, że Szczecin jest sam w sobie bardzo interesującym miastem. Potwierdzeniem tego faktu są tysiące turystów i studentów, którzy co roku przybywają gromadnie do tego zakątka Polski.

Walory turystyczne miasta są niezaprzeczalne. Położenie nad Odrą i jeziorem Dąbie oraz duża ilość terenów zielonych w mieście i naokoło sprawiają, że Szczecin jest nazywany wodnym ogrodem. Co więcej, na terenie miasta znajduje się wiele zabytków i atrakcji turystycznych, które zachęcają do ich poznania i miłego spędzenia czasu. Zwiedzanie będzie tym przyjemniejsze, jeśli zatrzymamy się w świetnym hotelu. A hoteli, pensjonatów i apartamentów w Szczecinie jest naprawdę dużo, dlatego na pewno znajdziemy odpowiedni hotel dla siebie.

Należy sobie jednak uświadomić, że Szczecin jest także ważnym ośrodkiem akademickim. To właśnie tutaj przybywają młodzi ludzie z północnej Polski by kształcić się na świetnych uczelniach. W mieście działają między innymi Uniwersytet Szczeciński, Akademia Morska, Akademia Sztuk pięknych, Uniwersytet Medyczny, Politechnika i wiele innych uczelni wyższych. W Szczecinie znajdują się liczne akademiki, kluby studenckie i inne miejsca związane z życiem akademickim młodych ludzi. To także czyni miasto atrakcyjnym dla przybywających tu studiować osób.

Jak widać Szczecin to pod każdym względem miasto interesujące i ciekawe. Poza tym to tutaj znajduje się centrum życia Pomorza Zachodniego. Czy chcemy je zwiedzić w celach zawodowych, czy turystycznych, czy po prostu przyjechać się tu uczyć – w Szczecinie znajdziemy wszystko, czego potrzebujemy!

Back to Top