W jakim wnętrzu sprawdzą się drewniane rzeźby?

W ostatnich latach bardzo dużą popularnością cieszą się niesamowite rzeźby z drewna. Są one uniwersalne, a do tego ponadczasowe. Żadnego wyzwania nie stanowi wpasowanie ich do wystroju pomieszczenia.

Figurki afrykańskie

Każdy może znaleźć coś odpowiedniego dla siebie, ponieważ wybór figur wykonanych z drewna jest ogromny. Należy pamiętać, że drewniane rzeźby dostępne są w różnych wariantach. Godne uwagi są zwłaszcza płaskorzeźby afrykańskie. Każdy produkt jest jedyny w swoim rodzaju, ponieważ figurki są rzeźbione ręcznie. Drewno to materiał naturalny, który jednocześnie jest bardzo trwały. Dzięki temu przez długie lata płaskorzeźby mogą pozostać w nienaruszonym stanie. Warto dodać, że jest to także świetny pomysł na prezent. Trzeba jasno podkreślić, że drewniane rzeźby nie są tworzone przez przypadkowe osoby. Jedynie artyści pochodzący z określonych plemion zajmują się rękodziełem. W swojej pracy wykorzystują tradycyjne narzędzia, co czyni ich sztukę jeszcze bardziej wyjątkową. Każda z rzeźb jest tworzona ręcznie, z dbałością o najmniejsze detale.

Oryginalne rzeźby afrykańskie z drewna można znaleźć na stronie https://sklep-afrykanski.pl/rzezby-drewniane-z-afryki/

Tworzenie rzeźb drewnianych

Można śmiało powiedzieć, że unikatowa jest oryginalna sztuka afrykańska. Gołym okiem są widoczne wszelkie próby podrobienia tej sztuki. Wieloletnie tradycje są przekazywane z pokolenia na pokolenie, także dzieci uczą się tego od swoich rodziców. Proste formy są najczęściej wykorzystywane przez rzemieślników. Bez wątpienia każda rzeźba z drewna posiada duszę. Warto pomyśleć, który motyw jest ci najbardziej bliski, zanim zdecydujesz się na zakup. Rzeźby afrykańskie wykonuje się z różnych rodzajów drewna – najczęściej wykorzystywany jest heban, mahoń oraz cejba. Figurki wykonuje się także z drewna tekowego, które charakteryzuje się niską nasiąkliwością. Dzięki temu rzeźby można postawić w łazience lub innym pomieszczeniu narażonym na wilgoć. Posiada też dużą odporność na substancje chemiczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

osiemnaście + 14 =

Back to Top