Na jaki rodzaj opakowania się zdecydować?

Wiele osób zastanawia się, na jaki rodzaj opakowania się zdecydować. Opakowania są produkowane z różnych rodzajów surowca oraz przy pomocy kilku rodzajów druków. Warto zwrócić uwagę na fakt, że powinno się korzystać z usług sprawdzonych i renomowanych producentów. Drukarnia opakowań powinna cieszyć się pozytywną opinią wśród swoich klientów. W tym artykule zostaną przedstawione rodzaje surowców, z których powstają opakowania oraz rodzaje druków do produkcji opakowań.

Rodzaje surowców do tworzenia opakowań

Druk opakowań wykonywany jest na różnych powierzchniach. Do najczęściej spotykanych należą te kartonowe. Karton jest materiałem, który składa się z wielu warstw papieru. Warstwy te są powlekane, a ich gramatura waha się między 180, a 450g. Karton ma naprawdę szeroki zakres zastosowań. Wykorzystywany jest do produkcji takich materiałów jak teczki, koperty, podkładki, owijki produktowe, czy niewielkie opakowania i pudełka.

Druk bardzo często nanosi się także na takich powierzchniach jak tektura czy beermat. Oba produkty powstają w wyniku recyklingu papieru i są uznawane za jedna z najtwardszych materiałów introligatorskich. Dzięki swoim właściwościom, świetnie sprawdzą się do produkcji różnego rodzaju okładek i opraw, np. do katalogów czy segregatorów.

Ostatnim rodzajem surowca, który wykorzystuje się do produkcji opakowań jest tektura falista. To ona jest najczęściej stosowana do produkcji opakowań.

Rodzaje druków

Po pierwsze druk offsetowy, który jest formą druku płaskiego. Polega ona na przenoszeniu obrazu z płaskiej formy drukowej na podłoże drukowe, na przykład: papier. Czynność ta jest możliwa dzięki cylindrowi pośredniemu pokrytego gumą, zwaną obciągiem. Warto również wspomnieć o druku cyfrowym, który jest to typem druku, gdzie dane przekazywane są do urządzenia docelowego drukarki za pomocą danych komputerowych.

Kolejnym wartym uwagi drukiem jest sitodruk (inaczej druk sitowy). Jest to technika, która polega na przetłaczaniu farby przez specjalną formę drukarską, tzw. matrycę.

Więcej informacji o druku opakowań i nie tylko, znajdziesz na stronie https://www.multipol.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwadzieścia − szesnaście =

Back to Top