Co zrobić ze starym samochodem?

Prędzej czy później każdy właściciel samochodu musi pomyśleć o wymianie auta na nowe. Ten moment następuje zwykle wtedy, kiedy naprawa nie ma już sensu z ekonomicznego punktu widzenia. Niektórzy ludzie jednak co jakiś czas po prostu zmieniają swoje samochody na lepszy model. Pozostaje jednak problem, co zrobić ze starym samochodem.

Jakie są możliwości pozbycia się starego auta?

Istnieją dwie możliwości, jak legalnie pozbyć się starego samochodu. Pierwsza możliwość to sprzedaż, druga zezłomowanie. Jeśli chodzi o sprzedaż auta, trzeba poszukać kupca. Jest to zadanie, które pochłania sporo czasu i wymaga zaangażowania ze strony sprzedawcy. Trzeba odbierać telefony i umawiać się z potencjalnymi kupcami na oględziny samochodu. Nie każda osoba, która dzwoni, rzeczywiście jest zainteresowana zakupem. Dlatego też sprzedaż samochodu wydaje się rozwiązaniem tylko dla osób o mocnych nerwach. Po sprzedaży auta klient może rozmyślić się, próbować znaleźć wady, o których sprzedawca nie wspomniał. Trzeba będzie więc rozpatrzyć reklamację. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem, szczególnie w niektórych przypadkach, jest oddanie auta na stację demontażu.

Stacja demontażu pojazdów

Kiedy bardziej opłaca się oddać samochód na stację demontażu pojazdów niż sprzedaż auta? Na przykład wtedy, jeśli mowa o samochodzie zepsutym, uszkodzonym, po wypadku. Rozbity samochód na pewno nie sprzeda się za korzystną cenę. Warto rozważyć oddanie auta na stację demontażu również wtedy, kiedy kończy się ubezpieczenie OC. Skup aut Bydgoszcz pozwala na legalne zezłomowanie samochodu za korzystną cenę. Ile można za to otrzymać? Inaczej jest w przypadku, gdy kasacji poddawane jest auto kompletne, w całości, a inaczej, jeśli ktoś chce zezłomować samochód pozbawiony niektórych części. Warto więc najpierw poprosić o indywidualną wycenę. Legalne zezłomowanie wymaga przedstawienie dokumentów potwierdzających, kto jest właścicielem samochodu. Po zezłomowaniu otrzymuje się dokument, dzięki któremu można wyrejestrować samochód.

Więcej informacji na temat legalnego demontażu pojazdów można znaleźć na stronie: https://mamauto.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

20 − szesnaście =

Back to Top