Jak długo i efektywnie palić drewnem w kominku?

Kominek stanowi rozwiązanie, na które w dzisiejszych czasach decyduje się coraz więcej osób. Potrafi on pełnić kilka bardzo przydatnych funkcji, a sam montaż takiego kominka jest stosunkowo niedrogi. Kominek stanowi przede wszystkim źródło ogrzewania, ale może również pełnić funkcję typowo estetyczną, jeśli zdecydujemy się na zakup sztucznego kominka. Jeśli jednak zdecydujemy się na zakup i montaż prawdziwego kominka, za pomocą którego można ogrzewać mieszkanie, warto wiedzieć, jak długo i efektywnie palić drewnem w kominku. W tym artykule dowiesz się, jak należy to robić.

Gdzie kupić drewno kominkowe?

Jeśli chodzi o drewno kominkowe dolnośląskie jest województwem, w którym produkcja oraz sprzedaż takiego drewna stoją na bardzo wysokim poziomie. Jeśli zamierzamy zaopatrzyć się w dużą ilość drewna kominkowego, warto zamówić je właśnie z województwa dolnośląskiego, ponieważ tamtejsi producenci oferują swoim klientom bardzo wysoką jakość oraz niezwykle atrakcyjne ceny.

Jak efektywnie palić drewnem w kominku?

Palenie drewnem w kominku wymaga posiadania odpowiedniej wiedzy. Wydawać by się mogło, że jest to kwestia dość błaha i nieskomplikowana. Nic bardziej mylnego. Długie i efektywne palenie w kominku wymaga odpowiedniej techniki układania drewna. Samo drewno również powinno mieć odpowiednie właściwości.

Aby długo i efektywnie palić drewnem w kominku należy przede wszystkim zadbać o dobrą jakość drewna. Powinno być ono odpowiednio suche. Samo układanie drewna w kominku również ma ogromne znaczenie. Najskuteczniejszą metodą palenia w kominku jest metoda palenia od góry, która cieszy się międzynarodowym uznaniem. Polega ona na układaniu kawałków drewna w taki sposób, aby na samym dole kominka, czyli na palenisku, znajdowały się największe kawałki drewna. Następnie tworząc stos przypominający piramidę, powinniśmy układać coraz mniejsze kawałki. Warto również pamiętać o tym, aby układać kawałki drewna naprzemienne, tak aby stworzyć pierwszą warstwę wzdłuż, a kolejną w poprzek paleniska.

Więcej na temat drewna kominkowego znajdziesz na stronie http://www.drewnokominkowe.wroclaw.pl/oferujemy/drewno/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

7 + 10 =

Back to Top