Restauracja Pod Baranem – najlepsze jedzenie w Krakowie

Kraków to jedno z miast Polski najchętniej odwiedzanych przez turystów – zarówno z Polski jak i z zagranicy. W całym mieście pełno jest więc różnego rodzaju punktów, które nastawione są na obsługę ruchu turystycznego, między innymi restauracji. Dobre jedzenie w Krakowie znaleźć można głównie w pobliżu historycznego centrum miasta, czyli rynku, a jedną z najbardziej polecanych restauracji jest Restauracja Pod Baranem znajdująca się przy ulicy Gertrudy.

Dlaczego właśnie tam?

Restauracja Pod Baranem to miejsce, w którym można spróbować specjałów tradycyjnej, polskiej kuchni w najlepszym wydaniu, a także popularnych dań kuchni europejskiej. Właścicielem, a także szefem kuchni jest znany kucharz Jan Baran. Jakość przyrządzanych posiłków jest znakomita, a pracownicy odpowiednio wykwalifikowani. Profesjonalni kelnerzy służą poradą i dysponują odpowiednimi umiejętnościami językowymi, żeby móc obsłużyć gości z różnych krajów.

W opinii wielu odwiedzających Restauracja Pod Baranem to najlepsza restauracja w Krakowie. Jakość serwowanych dań i obsługi została doceniona między innymi przez umieszczenie jej w prestiżowym przewodniku Michelin.

Oferta restauracji i menu

Restauracja w swoim menu ma różnego rodzaju dania, ale dominuje polska tradycja kulinarna. Odwiedzający restaurację goście będą mogli tu również spróbować wielu dań typowo krakowskich. W menu znaleźć można zarówno mięsa, jak i dania wegetariańskie. Oferta restauracji zawiera pełen wybór dań głównych, ale też wiele różnego rodzaju zup, przystawek, czy deserów. Dysponujący wiedzą kelnerzy potrafią świetnie doradzić w kwestii odpowiedniego do danego posiłku wyboru wina.

Warto zwrócić uwagę na to, że restauracja jest niezwykle otwarta na gości o różnych potrzebach. W ofercie znajduje się duży wybór dań bezglutenowych, czy wegetariańskich. Zatrudnieni w restauracji kucharze posiadają odpowiednie kompetencje i na życzenie gości mogą również przygotować dania wegańskie, czy dowolne inne. Restauracja Pod Baranem to świetny wybór dla osób odwiedzających Kraków i chciałyby zjeść w eleganckim miejscu, w którym jednocześnie można skosztować lokalnych potraw.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwadzieścia − 12 =

Back to Top