Jak wybrać catering dla szkół?

Szkoła to nie tylko zajęcia lekcyjne, nauczyciele i uczniowie. Dobry dyrektor placówki oświatowej dba także o kółka zainteresowania, dobry stan szatni, toalet oraz boiska, czy też o obecność miejsca, gdzie uczniowie oraz ich wychowawcy będą mogli zjeść ciepły posiłek. Częstym rozwiązaniem jest postawienie automatu z przekąskami, a to jednak nie to samo, co stołówka. Czym powinien się charakteryzować dobry catering dla szkół, jak go wybrać?

Szukając odpowiedniej firmy, która zajmie się przygotowywaniem posiłków w naszej placówce, warto zwrócić uwagę na kilka czynników:

1. Kwestie finansowe: na jakiej zasadzie będziemy się rozliczali z firmą? Czy będziemy dofinansowywać obiady uczniom, a jeśli nie, to czy ceny będą odpowiednie, a osoby uczęszczające do naszej placówki będą mogły sobie pozwolić na wydatek o określonej kwocie?

2. Zakres oferowanych dań: jakie posiłki będą przygotowywane, czy będą one zbilansowane, smaczne, z odpowiednią ilością poszczególnych makroskładników oraz witamin? Czy uczniowie będą zadowoleni z takiego menu?

3. Jakość posiłków: obiady będą przygotowywane na miejscu z pełnowartościowych produktów, czy może jedynie będą odgrzewane gotowe potrawy, które zostały np. z poprzedniej imprezy obsługiwanej przez firmę cateringową? Warto zwrócić uwagę na renomę firmy. Chyba nie chcemy, aby nasi uczniowie wylądowali w szpitalu z zatruciem pokarmowym…

Kluczowe jest sprawdzenie opinii o poszczególnych firmach, aby wybrać rozsądną ofertę. Warto korzystać z usług renomowanych cateringów dla szkół, do których należą firmy takie jak AlmaVerde. Jest ona szczególnie polecana. Powodem takiego stanu rzeczy jest to, że firma ta przygotowuje posiłki z naturalnych produktów, nie używa kostek rosołowych, polepszaczy smaku czy tłustych, niezdrowych produktów. Catering ten współpracuje z ekspertami z zakresu dietetyki, dzięki czemu możemy mieć pewność, że przygotowywane dania będą spełniać wysokie standardy. Warto zgłębić temat i wybrać taki catering dla przedszkoli i szkół, który będzie na odpowiednim poziomie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

13 + 14 =

Back to Top