Druk cyfrowy – wszystko, co powinieneś wiedzieć

Nie ulega wątpliwości, iż powszechna dostępność drukarek cyfrowych bezpośrednio przełożyła się na możliwości rozwoju tysięcy mniejszych przedsiębiorstw. Wynalazek ten umożliwił drukowanie dużych nakładów materiałów reklamowych po cenach, które nie stanowią uszczerbku dla napiętych budżetów firmowych. Na czym polega mechanizm działania druku cyfrowego i kiedy warto w niego inwestować?

Druk cyfrowy – tania konkurencja dla offsetu

Można powiedzieć, że technologia druku cyfrowego całkowicie odmieniła oblicze świata wydruków. Matryce wykorzystywane w druku offsetowym wymagają generującego koszta użycia naświetlarki, podczas gdy wydruki cyfrowe można tworzyć w dowolnej liczbie przy niewielkim ułamku nakładów na tradycyjne formy druku.

Nic również nie stoi na przeszkodzie, by materiały przygotowane do druku modyfikować dowolną ilość razy przed rozpoczęciem procesu lub w czasie jego trwania. Jako, że występują one w formie elektronicznej, nie powoduje to powstania dodatkowych kosztów.

Nie zachodzi tu także konieczność wykonywania druków próbnych. Przerwy w wydruku są wyłącznie chwilowe, związane z wymianą zużytego tonera w drukarce, podczas gdy druk offsetowy wymaga znacznie poważniejszych zabiegów pomiędzy wydrukami.

W jaki wypadku sprawdzi się druk cyfrowy?

Ta metoda drukowania stanowi prawdziwe wybawienie zarówno dla prywatnych zleceniodawców, jak i dla małych firm, których projekty nie obejmują ogromnej liczby kopii, pozwalającej na zamortyzowanie kosztów korzystania z usług drukarni offsetowej.

Druk cyfrowy będzie optymalnym rozwiązaniem dla wszystkich, którym zależy na wydrukach wysokiej jakości o stosunkowo niewielkim formacie. Również konieczność personalizacji przygotowywanych do druku materiałów powinna skłonić do skorzystania z tej metody, jako, że w przypadku offsetu sprawiłoby to spore trudności.

Zamówienia na wydruki cyfrowe składają najczęściej firmy, potrzebujące folderów, ulotek, etykiet czy innych form reklamy. Projekty te wymagają użycia papieru o średniej gramaturze, ale wysokiej jakości oraz szeregu parametrów dodatkowych, jak specjalna struktura czy połysk. Technologia druku cyfrowego sprawdza się w takich przypadkach bez zarzutu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

17 − cztery =

Back to Top