Niszczarka nośników – ręczna czy mobilna? Którą wybrać?

W dobie wszechobecnych kradzieży danych, niszczarka powinna znaleźć się na wyposażeniu każdej szanującej się firmy. Nowoczesne niszczarki utylizują już nie papierowe dokumenty, ale przede wszystkim cyfrowe nośniki danych, takie jak dyski twarde, płyty CD i DVD czy pen drive’y Niszczarka nośników danych – jaka najlepsza? Którą niszczarkę wybrać, mobilną czy ręczną?

Niszczarka nośników – co to takiego?

Niszczarka nośników to urządzenie, przy pomocy którego można zniszczyć dyski twarde i inne cyfrowe nośniki w taki sposób, aby zapisane na nich dane nie były możliwe do odczytania. Taka profesjonalna niszczarka rozcina nośnik na mniejsze kawałki, uszkadza jego strukturę lub dokonuje jego demagnetyzacji. Profesjonalne niszczarki nośników są dosyć ciężkie i nie należą do sprzętów najtańszych.

Wśród niszczarek nośników wyróżniamy modele ręczne i mobilne. Czym się różnią i które są lepsze?

Ręczna niszczarka nośników

Ręczna niszczarka nośników danych to urządzenie, przy pomocy którego można samodzielnie zniszczyć dysk, płytę czy kartę z poufnymi informacjami. Tego typu niszczarka charakteryzuje się prostotą obsługi (w większości działa na korbkę) i brakiem konieczności podłączania jej do prądu. Zalety te powinny docenić osoby sporadycznie korzystające z niszczarki np. w warunkach domowych lub firmowych. Ręczna niszczarka dysków przyda się także mobilnym pracownikom wysyłanym do pracy w teren.

Ręczna niszczarka nośników nie jest pozbawiona wad. Wymaga użycia sporej siły i może nie poradzić sobie z solidniej wykonanymi dyskami. Warto pamiętać o tym, że jest znacznie tańsza od niszczarki mobilnej.

Mobilna niszczarka nośników

Mobilna niszczarka nośników to profesjonalny sprzęt przeznaczony do użytku w dużych archiwach danych, firmach informatycznych i korporacjach. Urządzenie to charakteryzuje znacznie większa wydajność w porównaniu z ręczną niszczarką.

Mobilna niszczarka nośników jest niestety sporym wydatkiem. Ponadto, jej obsługa często okazuje się skomplikowana.

Jaka niszczarka dysków – ręczna czy mobilna? Wszystko zależy bowiem od indywidualnych potrzeb i możliwości finansowych kupującego. To właśnie w jego gestii leży ostateczna decyzja dotycząca wyboru określonego typu niszczarki.

Sprawdź:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

10 + 19 =

Back to Top