Wycieczka szkolna do małopolski – co zwiedzić?

Województwo małopolskie, mimo niewielkich rozmiarów, pod względem turystycznym ma bardzo dużo do zaoferowania. O każdej porze roku można znaleźć coś co nas zachwyci – od górskich wędrówek, przez zwiedzanie średniowiecznych zamków, czy kopalni soli, aż po Kraków, byłą stolicę Polski, pełną historycznych budynków, kamienic, czy uzdrowiskowe miejscowości, w których można odpocząć w ciszy i sprzyjającym klimacie.

Dobrą bazą wypadową do zwiedzania małopolski będzie Kraków, od którego możemy zacząć nasze spotkanie z Małopolską. Zamek Królewski na Wawelu, Rynek Główny, Wieża Mariacka, Barbakan i Sukiennice to niezbędne minimum jeśli chodzi o zobaczenie Krakowa. Każdy uczeń powinien przejść obok wawelskiego smoka, który co kilka sekund zieje ogniem i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie nad Wisłą.

Z Krakowa jest bardzo blisko do Niepołomic – poza majestatyczną puszczą jest tu zamek, który był siedzibą królów polski przyjeżdżających w te okolice na polowania. Uczestnicy wycieczki będą mogli nie tylko naładować baterie witaminą D spacerując wśród drzew i stawów, ale również przenieść się, dzięki zamkowej ekspozycji, w czasy renesansu, czy na ucztę z suto zastawionym dziczyzną stołem.

Planując wycieczkę do małopolski koniecznie należy wpisać w plan odwiedzenie Wieliczki – to miejscowość oddalona około 15 km od Krakowa, z najsłynniejszą kopalnią soli w Polsce. Zwiedzanie Wieliczki z przewodnikiem, który oprowadzi i opowie o wszystkich salach, podziemnych jaskiniach przekształconych w prawdziwe, solne dzieła sztuki to niesamowite przeżycie.

Małopolska to bogactwo doznań zarówno przyrodniczych jak i historycznych. Miejsc do odwiedzenia jest mnóstwo, nawet kilka miesięcy na zobaczenie wszystkiego mogłoby nie wystarczyć, a jeśli mamy tylko kilka dni bardzo ważne jest jaki środek transportu wybierzemy. Przewóz osób, szczególnie większej grupy, ogólnodostępnymi środkami transportu może być problematyczny i zabierać dużo czasu, warto więc postawić na wynajem autokaru, najlepiej ComfortClass, tak żeby uczestnicy wycieczki mogli nie tylko sprawnie, szybko, ale również w komfortowych warunkach dostać się od jednej atrakcji do drugiej. Małopolska jest województwem doskonale przygotowanym na odwiedziny turystów, więc z dojechaniem do poszczególnych miejsc i zaparkowaniem tam autokaru nie będzie żadnego problemu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzy × 3 =

Back to Top