Ślub w plenerze czy ślub w pałacu? Wady i zalety

Sezon ślubny ruszył już pełną parą. Wiele par zastanawia się czy wziąć ślub w pałacu, czy może w plenerze? Jakie zalety i wady mają obie te opcje?

Ślub w plenerze

Ślub w plenerze cechuje się tym, że istnieje wiele wolnej przestrzeni do zabawy. Dodatkowo, połączenie ślubu z weselną zabawą pozwoli zaoszczędzić czas i koszty związane z dojazdem w inne miejsce. Kolejną zaletą jest estetyka – przyroda bardzo dobrze kontrastuje z ozdobami weselnymi. Wadami takiego rozwiązania są aspekty związane z dość dużym wydatkiem, większym niż w przypadku ślubu w lokalu. Ponadto, trzeba mieć na uwadze to, że pogoda może zrujnować uroczystość, nawet w okresie letnim zdarzają się bowiem opady atmosferyczne i burze. Organizowanie ślubu w plenerze, zwłaszcza w pobliżu jezior i stawów, wiąże się także z ryzykiem ukąszeń insektów i komarów, które mogą uprzykrzyć ten wyjątkowy dzień.

Ślub w pałacu

Jakie są zalety ślubu w pałacu? Otóż pałace są niezwykle pięknymi budynkami, odznaczającymi się elegancją i gustem. W Polsce znaleźć można mnóstwo pałaców, które oferują zorganizowanie zaślubin i wesela. Przykładem jest urokliwy Pałac Domaniowski, zachwycający pięknym otoczeniem i wnętrzami. Przestronne sale i dopracowanie detali sprawi, że goście będą zachwyceni. Takie miejsce ma swoją historię i niezwykłe urok. Nie trzeba się martwić załamaniem pogody i insektami. Ponadto, w takim wnętrzu zdjęcia wychodzą wspaniale. Ślub w pałacu także może być dosyć kosztowną opcją, jednak zazwyczaj Państwo Młodzi się z tym liczą. Niektóre osoby może zrazić przepych istniejący w pałacach i ogromne, designerskie wnętrza.

Obie propozycje są warte rozważenia – ślub w plenerze lub w pałacu z pewnością dostarczy niezapomnianych wrażeń. Bardzo często organizuje się zaślubiny w ogrodzie przed pałacem, natomiast wesele w środku, co także jest ciekawym pomysłem. Jednak ślub w pałacu wiąże się z mniejszym stresem co do załamania pogody, natomiast w plenerze wszystko się może zdarzyć… Wybór należy do przyszłych małżonków, którzy dostosują miejsce do swoich oczekiwań.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

four × one =