Ślub w plenerze czy ślub w pałacu? Wady i zalety

Sezon ślubny ruszył już pełną parą. Wiele par zastanawia się czy wziąć ślub w pałacu, czy może w plenerze? Jakie zalety i wady mają obie te opcje?

Ślub w plenerze

Ślub w plenerze cechuje się tym, że istnieje wiele wolnej przestrzeni do zabawy. Dodatkowo, połączenie ślubu z weselną zabawą pozwoli zaoszczędzić czas i koszty związane z dojazdem w inne miejsce. Kolejną zaletą jest estetyka – przyroda bardzo dobrze kontrastuje z ozdobami weselnymi. Wadami takiego rozwiązania są aspekty związane z dość dużym wydatkiem, większym niż w przypadku ślubu w lokalu. Ponadto, trzeba mieć na uwadze to, że pogoda może zrujnować uroczystość, nawet w okresie letnim zdarzają się bowiem opady atmosferyczne i burze. Organizowanie ślubu w plenerze, zwłaszcza w pobliżu jezior i stawów, wiąże się także z ryzykiem ukąszeń insektów i komarów, które mogą uprzykrzyć ten wyjątkowy dzień.

Ślub w pałacu

Jakie są zalety ślubu w pałacu? Otóż pałace są niezwykle pięknymi budynkami, odznaczającymi się elegancją i gustem. W Polsce znaleźć można mnóstwo pałaców, które oferują zorganizowanie zaślubin i wesela. Przykładem jest urokliwy Pałac Domaniowski, zachwycający pięknym otoczeniem i wnętrzami. Przestronne sale i dopracowanie detali sprawi, że goście będą zachwyceni. Takie miejsce ma swoją historię i niezwykłe urok. Nie trzeba się martwić załamaniem pogody i insektami. Ponadto, w takim wnętrzu zdjęcia wychodzą wspaniale. Ślub w pałacu także może być dosyć kosztowną opcją, jednak zazwyczaj Państwo Młodzi się z tym liczą. Niektóre osoby może zrazić przepych istniejący w pałacach i ogromne, designerskie wnętrza.

Obie propozycje są warte rozważenia – ślub w plenerze lub w pałacu z pewnością dostarczy niezapomnianych wrażeń. Bardzo często organizuje się zaślubiny w ogrodzie przed pałacem, natomiast wesele w środku, co także jest ciekawym pomysłem. Jednak ślub w pałacu wiąże się z mniejszym stresem co do załamania pogody, natomiast w plenerze wszystko się może zdarzyć… Wybór należy do przyszłych małżonków, którzy dostosują miejsce do swoich oczekiwań.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 × dwa =

Back to Top