Meble na wymiar vs. meble z sieciówek

Podczas przeprowadzania remontu jednym z najważniejszych pytań, które trzeba sobie zadać, to czy wybierać meble na wymiar, które wykonane są na zamówienie, czy też po prostu udać się do sklepu którejś ze znanych marek i kupić meble gotowe. Które z tych rozwiązań będzie lepsze?

Charakterystyka mebli na zamówienie

Nie da się ukryć, że zdecydowanie najważniejszą zaletą, którą posiadają meble na zamówienie, jest możliwość ich bardzo precyzyjnego dopasowania do posiadanych pomieszczeń. Decydując się na meble na wymiar, ma się bezpośredni wpływ na to, jak będą wyglądały szafki, półki, ich wysokość, szerokość, czy też odległość od ścian, sufitów itd. Ma się wpływ dosłowne na wszystko, a to powoduje, że kupowane meble można idealnie dopasować nie tylko do swoich pomieszczeń, lecz również po prostu potrzeb.

Minusem takiego rozwiązania jest niestety cena. Z racji tego, że wszystko robione jest na indywidualne zamówienie, meble do tego samego pomieszczenia będą o wiele tańsze w sieciówce.

Charakterystyka mebli z sieciówki

Meble kupowane w sklepach sieciowych to przede wszystkim ogromna wygoda. Można je zamówić, nawet nie wychodząc z domu np. poprzez sklep internetowy. Są tańsze i szybciej dostępne oraz nie trzeba czekać na ich wykonanie, ponieważ są już zrobione i czekają na magazynie sklepu.

Niestety takie rozwiązanie powoduje, że trzeba iść na wiele kompromisów pod względem dopasowania ich do pomieszczenia. Często bowiem się zdarza, że brakuje kilku centymetrów do ściany i zostaje pomiędzy meblem i nią wolna przestrzeń. Dodatkowo trzeba wziąć też pod uwagę to, że nie ma się większego wpływu na wygląd, kształt i zagospodarowanie przestrzeni wewnątrz danego mebla.

Podsumowanie

Mebli do domu nie kupuje się codziennie, tylko jest to inwestycja na lata. Sklepy takie jak KG Meble, które wykonują meble na wymiar, są tego świadome i dlatego dają klientom możliwość samodzielnego dostosowania potrzebnych im mebli. Nie tylko ich wymiarów, lecz również wykonania itd. Co prawda kosztują więcej, niż w sieciówkach, lecz jako że jest to inwestycja na długie lata, zdecydowanie lepiej kupić coś droższego, lecz bardzo dobrego, niż taniego i później przez lata się z tym męczyć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

osiem + dziewięć =

Back to Top