Konglomerat kwarcowy – zastosowanie

Na świecie istnieją tysiące surowców budowalnych, aczkolwiek niewiele z nich może poszczycić się tak wysokim poziomem funkcjonalności jak kamienie naturalne. W poniższym wpisie opisany zostanie konglomerat kwarcowy oraz podane zostaną najpopularniejsze sposoby jego użytkowania.

Czym jest konglomerat kwarcowy?

Znany również jako kwarcogranit konglomerat kwarcowy w głównej mierze wytwarzany jest z naturalnych kwarców, naturalnej żywicy, polimerów oraz innych dodatków, jak jony srebra.

Ze względu na skład oraz proces produkcji konglomerat charakteryzuje się unikatowymi cechami fizycznymi oraz chemicznymi odróżniającymi go od m.in. granitu lub marmuru. Jak go używamy?

Wyjątkowa armatura sanitarna

Kwarcogranit ze względu na swój skład (m.in. jony srebra) charakteryzuje się właściwościami bakteriobójczymi oraz grzybobójczymi. Przede wszystkim z tego względu materiał ten sprawdza się doskonale do produkcji wysokiej klasy armatury sanitarnej. Dzięki utrudnionemu rozwojowi jakichkolwiek drobnoustrojów surowiec zapewnia higieniczne warunki użytkowania armatury.

Materiał ten sprawdzi się doskonale m.in. na blaty w kuchni oraz w łazienkach. Ze względu na swoje właściwości najczęściej jest on wykorzystywany do produkcji blatów w łazienkach publicznych, aczkolwiek dobrze sprawdza się do użytku domowego. Oczywiście to nie jedyny sposób, w jaki może być użyty konglomerat kwarcowy zastosowanie obejmuje również budowę m.in. schodów.

Unikatowe schody

Decydując się na wykorzystanie konglomeratu kwarcowego należy korzystać z oferty producentów o stabilnej pozycji rynkowej. Przykładem może być m.in. Pracownia Kamienia Dekoracyjnego Rockart24. Przykładowym zastosowaniem oferowanego konglomeratu może być produkcja wysokiej klasy schodów zarówno wewnętrznych, jak i zewnętrznych.

Materiał ten charakteryzuje się wyjątkową odpornością na niekorzystne warunki atmosferyczne oraz wysokim poziomem tolerancji na uderza mechaniczne. Ponadto klasyczny konglomerat kwarcowy dostępny jest w blisko 50 różnych odcieniach, dzięki czemu każdy znajdzie model, który kolorystycznie wpasuje się do otaczającej do przestrzeni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jeden × pięć =

Back to Top