Części do samochodów niemieckich – nowe czy używane?

Samochody niemieckie też się psują i też czasami potrzebują odpowiednich części zamiennych. Na naszym rynku jest bardzo wielu bezpośrednich sprzedawców części do samochodów marek niemieckich. Są też importerzy części używanych, jak i sprzedawcy zamienników.

Nowe czy używane?

Części do samochodów niemieckich mają jeden podstawowy szkopuł. Są to części drogie i z czasem trzeba się liczyć, że nasz samochodów się zepsuje i będzie potrzebna wizyta u mechanika. Oczywiście bez sensu jest kupowanie poszczególnych części okazyjnie na chybił trafił, bo z czasem w garażu zrobi nam się magazyn części zamiennych, a w samochodzie może popsuć się część, której akurat nie mamy. Jednak dobrze jest wcześniej poznać miejsca, gdzie takie części są dostępne i zdecydować czy lepiej jest szukać nowych części czy używanych.

Używane auto części pochodzą z pojazdów rozebranych i złomowanych. Tego typu części są tańsze, również mają gwarancję. Trzeba tylko kupować je w miejscach sprawdzonych i polecanych. Trzeba też sprawdzać co się kupuje i czy dane części są solidne.

Dlaczego lepsze są używane?

Niemieckie pojazdy składają się z ogromnej ilości części. Czasami, po kolizji lub gdy cos się zepsuje, zakup nowych części może być nie opłacalny, a naprawa samochodu może przewyższać jego wartość. Dlatego też ratunkiem w takich sytuacjach mogą okazać się używane auto części.

Tego typu części pochodzą też z samochodów sprowadzonych do naszego kraju i z samochodów powypadkowych. Jednak można kupić część zbyt mocno wyeksploatowaną lub pochodzącą z kradzionego samochodu. Dlatego też takie zakupy jest najlepiej robić w miejscach sprawdzonych, takich które są wyspecjalizowane w sprzedaży używanych części do samochodów niemieckich. Kupując części od sprawdzonych sprzedawców, można i zaoszczędzić trochę gotówki i trochę kłopotów, w które można z łatwością wpaść.

Oczywiście jest lista części, które powinno kupować się nowe. Takie jak:

  • chłodnice,
  • części blacharskie,
  • elementy zawieszenia,
  • czujniki i sterowniki,
  • agregat klimatyzacji,
  • sondy lambda,
  • elementy oświetlenia mogą być kupowane używane.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

12 − dziewięć =

Back to Top