Codzienna pielęgnacja twarzy

Każdy z nas dba o siebie codziennie – czeszemy włosy, myjemy zęby, bierzemy prysznic. Niewiele jednak osób pamięta o tym, jak istotna jest podstawowa, codzienna pielęgnacja cery na twarzy. To nasza twarz narażona jest na najwięcej negatywnych czynników, a te powodują, że możemy czuć się niekomfortowo, gdy na twarzy pojawią się niedoskonałości czy będzie ona usłana zmarszczkami.

Z tego powodu warto sobie uświadomić, jak istotna jest prawidłowa, codzienna pielęgnacja twarzy przeprowadzana zarówno rano, jak i wieczorem. Poranna pielęgnacja pozwala zachować cerę z odpowiednią warstwą substancji chroniących przed negatywnymi czynnikami, wieczorna zaś zmywa wszystkie niepotrzebne zanieczyszczenia i szkodliwe substancje oraz pozwala skórze odpocząć.

Określ rodzaj skóry

Podstawową sprawą jest określenie, jaki jest rodzaj naszej skóry. Pielęgnacja twarzy będzie skuteczna jedynie wówczas, gdy użyjemy do niej odpowiednich specyfików. Wiele z łatwo dostępnych kosmetyków nie jest wysoce wyspecjalizowanych, a jedynie zawiera np. substancje osuszające w przypadku cery tłustej. Nakładanie ich więc na cerę mieszaną spowoduje, że wszystkie problemy będą wielokrotnie nasilone, czego na pewno nie chcemy. Dobór odpowiednich kosmetyków pielęgnacyjnych jest właściwie kwestią podstawową, aby można było mówić o prawidłowym dbaniu o skórę twarzy. Co więcej, źle dobrane kosmetyki sprawią, że pielęgnacja twarzy będzie działała na naszą niekorzyść, co może wymagać nawet leczenia dermatologicznego.

Oczyszczanie, nawilżanie…

Przede wszystkim codziennie pielęgnacja twarzy powinna rozpoczynać się od oczyszczenia skóry. Co to oznacza? W praktyce mamy za zadanie sprawić, aby na jej powierzchni nie pozostały żadne resztki makijażu czy innych zanieczyszczeń. Można dokonać tego kilkustopniowo i do tego się zachęca. Jak więc to powinno w rzeczywistości wyglądać? Przede wszystkim potrzebne jest mleczko do demakijażu, które sprawi, ze usuniemy wszelki makijaż. Następnie warto wykonać kąpiel twarzy, np. z użyciem toniku, choć niekoniecznie – czasami tonik jest trzecim krokiem, po umyciu twarzy specjalnym preparatem oczyszczającym. Następnie pielęgnacja twarzy opiera się przede wszystkim na nawilżeniu oczyszczonej skóry. Dzięki temu kosmetyki nawilżające wejdą do wnętrza skóry i będą doskonale się komponować z warstwą wewnętrzną, dzięki czemu skóra będzie faktycznie dogłębnie odświeżona i nawilżona. Tutaj możemy zastosować również kosmetyki przeciwzmarszczkowe czy wszystkie inne, które mają chronić cerę przed zniszczeniami.

Farmonaprofessional.pl

Back to Top