Farbujesz włosy? Stosuj odpowiedni szampon i odżywkę

My, kobiety lubimy o siebie dbać. Malujemy paznokcie, robimy codzienny makijaż, regularnie odwiedzamy salony kosmetyczne i fryzjerskie. O własne włosy dbamy szczególnie, ponieważ to one są naszą wizytówką. Często również farbujemy je, ponieważ nie zawsze kolor, którym obdarzyła nas Matka Natura, najbardziej nam odpowiada.

Czy częste farbowanie niszczy włosy?

Producenci farb koloryzujących do włosów często zapewniają nas o tym, że są one bezpieczne i nie niszczą naszych kosmyków. Jednak nie jest to do końca prawdą, a bagatelizowanie tego problemu może być opłakane w skutkach.

Farbowanie włosów to ingerowanie w strukturę włosa. Włos bowiem jest zbudowany tak, że na jego powierzchni występują łuski. Kiedy są one zamknięte, to włosy są lśniące, gładkie i miękkie. Koloryzacja sprawia, że łuski zostają otwarte, dzięki czemu farba może wniknąć do środka i zmienić kolor kosmyków. Wnikanie farby do środka włosa sprawia, że jego naturalna osłonka zostaje zniszczona.

Farbowanie zatem niszczy włosy, a im częściej je stosujemy, tym nasze włosy bardziej na tym cierpią. Stają się matowe, szorstkie w dotyku, słabe, łamią się i rozdwajają na końcach. Dlatego pielęgnacja włosów farbowanych powinna być inna, niż przy zachowaniu naturalnego pigmentu włosa.

Szampon i odżywka do włosów farbowanych

Jeśli zdecydujesz się na zmianę koloru włosów, zadbaj również o to, by odpowiednio je pielęgnować. Szampon do włosów farbowanych ma przede wszystkim dobrze oczyszczać skórę głowy i kosmyki z zanieczyszczeń. Jednak zawiera on w swoim składzie takie składniki, które dodatkowo będą chroniły włosy przed niekorzystnymi skutkami farbowania oraz przedłużą trwałość i intensywność koloru.

Oprócz szamponu, warto również stosować odżywki do włosów farbowanych. Zawierają one wiele składników nawilżających i odżywiających włosy. Podczas farbowania najbardziej cierpią końcówki włosów, a odpowiednio dobrana odzywka pozwoli je wzmocnić i nawilżyć. Jeśli odżywka posiada filtr UV, będzie ona dodatkowo chroniła włosy przed niekorzystnym działaniem słońca, które bezlitośnie zmienia kolor farbowanych włosów.

Farmona

Back to Top