Zwiedzamy Łódź. TOP miejsca, które warto zobaczyć!

Łódź to miasto, które w ostatnich latach nabiera rozpędu i o którym coraz głośniej w świecie, jeśli chodzi o turystykę. To miasto ma swój niepowtarzalny klimat, który się lubi bądź nie, ale warto dać mu szansę. Co więc takiego warto zwiedzić i zobaczyć w tym ciągle modernizowanym i remontowanym mieście w środkowej Polsce?

Na pewno większość z Was myśląc o Łodzi widzi przed oczami osławioną Manufakturę. Nic dziwnego, to jedno z największych europejskich centrów handlowych, ale to także przestrzeń rozrywki ze swoimi restauracjami, kinem, kręgielnią i szeregiem atrakcji. Punkt w zasadzie obowiązkowy podczas wizyty w Łodzi. Nie jest to jednak jedyne miejsce, które trzeba zobaczyć. Musicie wstąpić także na ciągnącą się na ponad 4 km ulicę Piotrkowską. To głównie tutaj toczy się życie rozrywkowe miasta. Pełno tu pubów, klubów, restauracji oraz lokali usługowych. A jeśli już tam będziecie warto zajrzeć na Off Piotrkowska Center. Nazywany przez wszystkich w skrócie „OFF” to kompleksowa przestrzeń, na której zlokalizowane są restauracje, kluby muzyczne, przestrzenie wystawiennicze, showroomy, pracownie architektoniczne. To także jeden z siedmiu cudów Polski.

Będąc w Łodzi warto także wybrać się na Cmentarz Żydowski zlokalizowany przy ulicy Brackiej i odwiedzić Pałac Poznańskich z Muzeum Miasta Łodzi oraz Muzeum Sztuki MS2 znajdujące się w okolicach Manufaktury. A skoro o muzeach mowa, jeśli będziecie mieli okazję, odwiedźcie Muzeum Kanału „Dętka”, czyli wystawę zlokalizowaną w…kanałach! Ponadto spacerując po mieście zwróćcie uwagę na jego architekturę – obejrzyjcie Pałac Karola Poznańskiego, Pałac Herbsta i Katedrę Św. Aleksandra Newskiego.

Żeby zobaczyć to wszystko i jeszcze więcej warto wybrać hotel w Łodzi, który będzie w centrum miasta, tak by spokojnie dojść lub dojechać w każde miejsce, które chcemy zobaczyć. Usytuowany przy ul. Legionów, a więc w niedalekiej odległości od ul.Piotrkowskiej i Manufaktury Hotel Reymont może być dobrym wyborem. Dzięki jego lokalizacji bez trudu traficie w opisane przeze mnie miejsca i zaoszczędzicie czasu na dojazdach. Bo jeśli już będziecie w Łodzi to warto wypełnić czas maksymalnie, by spróbować w pełni poczuć klimat tego miasta.

Hotel w Łodzi - Hotel Reymont

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć × 4 =

Back to Top