Thermi Tight – napinanie, modelowanie twarzy i ciała

Medycyna estetyczna cały czas się rozwija, pomagając pacjentom radzić sobie z defektami zdrowia i urody. Prawdziwą gorącą nowością jest zabieg Thermi Tight, który daje doskonałe efekty polegające między innymi na poprawie jędrności i napięcia skóry, która jest obwisła i luźna, na przykład na takich częściach ciała jak brzuch, podbródek lub ramiona.

Thermi Tight – co to za zabieg i na czym polega?

Zabieg ten jest przeprowadzany tylko i wyłącznie przez lekarza medycyny estetycznej. W bardzo dużym skrócie – polega on na podskórnym napinaniu skóry. Pod skórę pacjenta/pacjentki wprowadza się specjalną sondę, oczywiście wcześniej stosując znieczulenie miejscowe. Sonda ta rozgrzewa tkankę podskórną do ustalonej wcześniej temperatury. Temperatura ciała jest cały czas monitorowana przez system komputerowy, wszystko odbywa się w czasie rzeczywistym, co zwiększa precyzję oraz bezpieczeństwo zabiegu. W ten sposób przeprowadza się modelowanie twarzy i ciała. Zabieg Thermi Tight może być wykonany na przykład do ujędrnienie i poprawy owalu twarzy, zniwelowania drugiego podbródka, motylków na ramionach, do poprawy stanu ud czy brzucha. Przed zabiegiem konieczna jest konsultacja z lekarzem medycyny estetycznej.

 Sprawdź: Thermi Tight w ConsensusMed

Jak wygląda przygotowanie do zabiegu oraz rekonwalescencja?

Bezpośrednio przed zabiegiem pacjent odbywa rozmowę z lekarzem, podczas której przybliża on sam przebieg procedury, a następnie podaje znieczulenie. Zastosowanie znieczulenia niweluje dyskomfort i ból. Bardzo ważne są natomiast same zalecenia po zabiegu, których należy przestrzegać. Przez 2 lub 3 dni należy prowadzić oszczędny tryb życia, nie forsować się i nie uprawiać sportu. Warto monitorować stan miejsca po zabiegu, zupełnie naturalny jest delikatne obrzęk lub zasinienie, który może utrzymywać się nawet do dwóch tygodni.

Efekty i przeciwwskazania

Efekty widoczne są po ustąpieniu obrzęku i zasinienia – skóra jest wyraźnie bardziej jędrna i napięta, mocno zniwelowany zostaje na przykład problem drugiego podbródka. Przeciwwskazania do zabiegu to między innymi ciąża, ciężkie choroby na przykład nowotwór, posiadanie rozrusznika serca, przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

6 − pięć =

Back to Top