Otoczaki znajdują zastosowanie w wielu miejscach – głównie w domu i w ogrodzie. Jak wyglądają te tworzywa? Czy warto poznać ich zastosowania?
Otoczak
Otoczak jest pewnego rodzaju kamieniem ogrodowym. W ogrodzie stanowi budulec dla wielu elementów, typu oczka wodne, kwietniki, ścieżki ogrodowe. To bardzo ładne urozmaicenie konstrukcji i ciekawa dekoracja – sprawdza się przede wszystkim w stylizacji ogrodów w stylu japońskim, skalniaków, czy też zieleńców.
Zastosowanie
Ten ciekawy kamień ogrodowy bardzo dobrze pasuje do ogrodzeń. Znajduje zastosowanie jako budulec murów i ogrodzeń, stawianych techniką konwencjonalną lub bezspoinową (oparta na siatkowej konstrukcji). Jeśli chodzi o ich zastosowanie w domu, warto wybrać otoczaki szklane, dostępne w wielu kolorach. Nadają wnętrzu elegancji i stylu, mogą byś stosowane np. w akwarium. Warto zauważyć, że otoczaki pasują także do minimalistycznej łazienki (jednak w niewielkich ilościach, jako element dekoracji).
Sprawdź: Podolski Kruszywa - Kamienie ozdobne
Oryginalny pomysł
Kamień ogrodowy jest piękną formą aranżacji przestrzeni ogrodowej. Ścieżki można wysypać małymi kamieniami i wyrównać je np. grabiami. Naturalne głazy są niezwykle efektowne i oryginalne. Można użyć kolorowego żwiru, jako ścieżkę z płyt, wykonanych z kamienia ozdobnego. Jasne kolory świetnie kontrastują z zielenią trawy. Skalniaki są polecane na terenach nierównych – pozwolą zakryć niedoskonałości i w pełni ukazać walory ogrodu. Dużym uznaniem cieszą się także rzeźby z kamienia, murki lub ławy ogrodowe. Kompozycje kamienne podkreślają piękno roślin, jednak nie można przesadzić z ilością kamieni. Dobrym pomysłem są piaskowce, granity i wapienie, które warto podkreślić żwirem i drobnymi kamieniami. Otoczaki i żwir natomiast sprawdzą się na większej powierzchni.
Otoczaki są ciekawym urozmaiceniem wnętrza domu oraz ogrodu. Miłośnicy oryginalnych aranżacji wybierają nowoczesne kamienie, dopasowane do charakteru domu lub ogrodu. Nie dziwi więc fakt, że zyskują coraz większe uznanie wśród ludzi ceniących piękno.