Od czego zależy cena betonu?

Każdy, kto kiedykolwiek stanął przed decyzją kupna betonu, wie, że nie jest to prosta sprawa i z pozoru łatwa decyzja może okazać się brzemienna w skutkach. Nie tak łatwo bowiem wybrać rodzaj betonu, który idealnie będzie odpowiadał naszym wymaganiom, szczególnie jeżeli nie jesteśmy wykwalifikowanymi murarzami, którzy dokładnie znają możliwości i specyfikę każdego z rodzajów betonu, a jedynie amatorami, którzy własnymi silami próbują wybudować ogródkową altankę.

Ceny betonu są bardzo zróżnicowane, więc zanim podejmiemy ostateczną decyzję, warto skonsultować się z doświadczonym fachowcem niż później zgrzytać zębami z niezadowolenia z powodu złej inwestycji bądź też pozostać z ogromną ilością nikomu niepotrzebnego betonu.
Wybierając odpowiedni beton cena jego może być dla nas kluczowa, jednak nie warto więc decydować się na najtańszy z możliwych, gdyż może okazać się, że nasze fundamenty lub ściany nie będą w stanie wytrzymać ogromnego obciążenia przez tak wiele lat, jakbyśmy sobie tego życzyli. Właśnie ze względu na wytrzymałość betonu dzieli się go na klasy (zwykłą, ciężką i lekką) i to z nimi ściśle związana jest jego cena. Jeżeli więc zdecydujemy się na beton lekki, zapłacimy za niego dużo mniej niż za beton ciężki, który zawiera w sobie elementy specjalnych kruszyw.

Wpływ na cenę betonu ma również jakość i rodzaj domieszek użytych do jego produkcji. Możemy dzięki nim oczekiwać, że nasz beton będzie wiązał szybciej niż inny, bądź też będzie miał większą płynność.

Niewątpliwie czynnikiem, który znacznie podnosi cenę zakupionego przez nas betonu jest marża sprzedawcy. Trudno sobie jednak wyobrazić, że tej marży nie ma i w tej sytuacji możemy jedynie spróbować poszukać innego dystrybutora, oferującego podobnej jakości beton w korzystniejszej cenie.
Poza tym musimy mieć świadomość, że również położenie budowy będzie miało wpływ na cenę dostarczanego betonu i nie do końca ma tutaj znaczenie ilość zamawianego betonu, gdyż firmy przewożące go, podają ceną za transport całej gruszki i niezależnie od tego, czy będzie ona wypełniona po brzegi czy też prawie pusta, zapłacimy za przewiezienie naszego betonu tyle samo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

szesnaście − jedenaście =

Back to Top