Jak dotrzeć na lotnisko Balice? 5 możliwości

Planując odlot z krakowskiego lotniska im. Jana Pawła II należy zorganizować sobie dojazd. Najlepiej postawić na sposób, który jest w 100% pewny. Oto dostępne opcje:

Komunikacja miejska

Na lotnisko dojeżdżają dwie linie autobusowe dzienne: 208, 252 oraz linia nocna: 902. To stosunkowo tanie rozwiązanie. Jest ono jednak bardzo uciążliwe, gdy podróżuje się z dziećmi lub z bagażem. Oczywiste jest też to, że autobusy nie zawsze jeżdżą zgodnie z rozkładem, łatwo więc o spóźnienie.

Pociągi

Na lotnisko dojeżdżają pociągi Kolei Małopolskich. Stacja nazywa się Kraków Lotnisko. Ważne jest jednak, by mieć na uwadze, że od 3 września 2017 linie kolejowe są modernizowane, a co za tym idzie – rozkład jest skromniejszy i często się zmienia. Podobnie jak w przypadku komunikacji miejskiej – jest to niewygodne rozwiązanie w sytuacji, gdy ma się sporo bagażu.

Autokary i minibusy

To rozwiązanie dalekobieżne. Na lotnisko Balice docierają pojazdy trzech firm: Flixbus, Neobus, Leo Express. Autokary są dobrym uzupełnieniem rozkładu jazdy pociągów. Trzeba jednak pamiętać, że każdy z przewoźników sam ustala ceny i swój regulamin przejazdu. Warto sprawdzić go przed podróżą, aby uniknąć nieprzyjemnego zaskoczenia.

Taksówka

To dobre rozwiązanie, ale dość drogie. Można z niego skorzystać, gdy trasa przejazdu nie jest zbyt długa. Problemem może się jednak okazać powrót taksówką z lotniska do domu. Może się okazać, że akurat nie ma żadnego wolnego pojazdu na postoju i trzeba będzie spędzić czas na czekaniu, aż coś się zwolni.

Własny samochód

Kraków Airport znajduje się blisko dróg wojewódzkich i autostrady A4. Dzięki temu łatwo można dostać się na nie własnym samochodem. To wygodne rozwiązanie, bo nie jest uzależnione od jakiegokolwiek rozkładu jazdy. Wystarczy wsiąść do auta i pojechać na lotnisko. Proste! Potem wystarczy wstąpić na parking przy lotnisku Balice. Na parkingu przy lotnisku można zostawić samochód na cały czas wyjazdu. Po powrotnym przylocie, wystarczy odebrać auto z parkingu i można wracać do domu. Wszystko wygodnie i w dowolnym momencie.

Parking Balice - Cena

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

sześć − trzy =

Back to Top