Gry team building – czym są i na czym polegają?

Czym są gry team building? Jakie cechy posiada gra miejska? Czy warto wdrożyć takie rozwiązanie w swojej firmie?

Gry team building

Gry team building są organizowane w wielu firmach, które pragną wzbudzić zaufanie pomiędzy pracownikami i wpłynąć na ich poziom współpracy. Firmowe spotkania i wyjazdy są doskonałą okazją do pogłębienia relacji z pracownikami. Gry tego typu są organizowane w dowolnych miejscach i pozwalają na zbudowanie odpowiedniego poziomu komunikacji między członkami firmy. Pracownicy biorą udział w różnorodnych grach, które mogą dotyczyć szkoleń czy aspektów związanych z działalnością przedsiębiorstwa.

Gra miejska

W tym przypadku dobrym rozwiązaniem będzie także gra miejska, która odbywa się w terenie. Takie zadanie pozwoli pracownikom zbudować solidny zespół i relacje potrzebne do wspólnej pracy. Gry tego typu organizuje firma SENET, cechująca się dbałością o dobro klienta. Profesjonaliści oferują szereg działań i zabaw, które skłaniają pracowników do myślenia i wspólnej pracy.

Zastosowanie

Gry tego typu mają wiele zalet. Początkowo uczestnicy muszą wykazać się logicznym myśleniem. Rozwiązanie zagadki początkowo wyłania lidera w grupie i pozwala zaobserwować działania innych osób i ich postawę. Pracownicy chętniej korzystają z ryzykownych rozwiązań, które mogą także wcielać w pracy.

Zabawy dają radość i wydzielają endorfiny, zwłaszcza, że często opierają się na aktywności ruchowej. To pozwala przełamać lody między pracownikami i lepszym poznaniu siebie nawzajem. Poza biurem pracownicy poczują się swobodniej i chętniej sięgną po odważne rozwiązania problemu.

Zalety gry team building

Gry tego typu zmuszają uczestników do efektywnego słuchania i współdziałania z innymi. Dochodzi do budowania poczucia wspólnoty i przekraczania granic komfortu, co wzbudza wiele odczuć wśród pracowników. Na takich zajęciach można z powodzeniem zbudować solidny zespół osób motywujących się wzajemnie do pracy i polegających na sobie nawzajem.

Firma SENET organizuje gry tego typu, dobierając je indywidualnie do każdej firmy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzy − jeden =

Back to Top