Gry team building – czym są i na czym polegają?

Czym są gry team building? Jakie cechy posiada gra miejska? Czy warto wdrożyć takie rozwiązanie w swojej firmie?

Gry team building

Gry team building są organizowane w wielu firmach, które pragną wzbudzić zaufanie pomiędzy pracownikami i wpłynąć na ich poziom współpracy. Firmowe spotkania i wyjazdy są doskonałą okazją do pogłębienia relacji z pracownikami. Gry tego typu są organizowane w dowolnych miejscach i pozwalają na zbudowanie odpowiedniego poziomu komunikacji między członkami firmy. Pracownicy biorą udział w różnorodnych grach, które mogą dotyczyć szkoleń czy aspektów związanych z działalnością przedsiębiorstwa.

Gra miejska

W tym przypadku dobrym rozwiązaniem będzie także gra miejska, która odbywa się w terenie. Takie zadanie pozwoli pracownikom zbudować solidny zespół i relacje potrzebne do wspólnej pracy. Gry tego typu organizuje firma SENET, cechująca się dbałością o dobro klienta. Profesjonaliści oferują szereg działań i zabaw, które skłaniają pracowników do myślenia i wspólnej pracy.

Zastosowanie

Gry tego typu mają wiele zalet. Początkowo uczestnicy muszą wykazać się logicznym myśleniem. Rozwiązanie zagadki początkowo wyłania lidera w grupie i pozwala zaobserwować działania innych osób i ich postawę. Pracownicy chętniej korzystają z ryzykownych rozwiązań, które mogą także wcielać w pracy.

Zabawy dają radość i wydzielają endorfiny, zwłaszcza, że często opierają się na aktywności ruchowej. To pozwala przełamać lody między pracownikami i lepszym poznaniu siebie nawzajem. Poza biurem pracownicy poczują się swobodniej i chętniej sięgną po odważne rozwiązania problemu.

Zalety gry team building

Gry tego typu zmuszają uczestników do efektywnego słuchania i współdziałania z innymi. Dochodzi do budowania poczucia wspólnoty i przekraczania granic komfortu, co wzbudza wiele odczuć wśród pracowników. Na takich zajęciach można z powodzeniem zbudować solidny zespół osób motywujących się wzajemnie do pracy i polegających na sobie nawzajem.

Firma SENET organizuje gry tego typu, dobierając je indywidualnie do każdej firmy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

7 + five =