Gdzie zakupić tarcicę we Wrocławiu?

Szukasz surowca drewnianego pochodzącego ze sprawdzonego źródła? Budujesz dom lub chcesz zbudować altanę na działce? Dowiedz się, jaki materiał określany jest mianem tarcicy, a także gdzie znajduje zastosowanie. Zajmujesz się obróbką drewna zawodowo lub tylko raz na jakiś czas? Tak czy inaczej, na pewno będziesz miał do czynienia z tarcicą.

Czym jest tarcica?

Tarcica jest to produkt drzewny, powstały w wyniku przecięcia wzdłużnego drewna okrągłego. Do cięcia używane są traki pionowe lub poziome. Tak zwany surowiec tarty, powstaje poprzez przetarcie grupowe lub indywidualne. Produkcja jednej sztuki tarcicy odbywa się na taśmówce.

Tarcicę dzieli się ze względu na stopień obróbki oraz grubość i przekrój. Stosując pierwszy podział, wyróżnimy tarcicę obrzezaną i nieobrzezaną. Nieobrzezana różni się od tej pierwszej obłymi krawędziami bocznymi. Kierując się przekrojem, wyróżnimy: deski, bale, listwy, łaty, krawędziaki i belki.

Gdzie stosuje się tarcicę?

Prowadząc budowę lub remont według projektu, z pewnością na większości etapów będziemy korzystać z tarcicy. Można ją wykorzystać do budowy konstrukcji dachu, wykonania szalunków do fundamentów lub płotu tymczasowego. Sprawdzi się także doskonale w konstrukcji letniej altany na działce.

Najlepsze partie tarcicy stosuje się także w przemyśle meblowym i podłogowym. Część znajdzie zastosowanie także jako surowiec do produkcji okien, drzwi lub elementów ozdobnych. Materiał gorszej klasy wykorzystuje się jako szalunki, elementy tymczasowe na budowie, a także w przemyśle papierniczym.

Gdzie można kupić tarcicę?

Jeśli szukasz tego materiału, wpisz w wyszukiwarkę „tarcica Wrocław” i sprawdź namiary na skład drewna. Na pewno znajdziesz tam odpowiedni materiał drzewny. Tarcica we Wrocławiu jest dostępna w wielu miejscach sprzedaży, lecz najlepszy materiał kupisz właśnie w składzie drewna.

Wystarczy sprzedawcy podać tylko powierzchnię do zabudowy lub specyfikację ilościową z projektu. Ważne jest, aby ustalić, do czego potrzebne będzie drewno, jaki wybieramy rodzaj wykończenia tarcicy oraz jej przekrój.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

19 − 3 =

Back to Top