Domy przyszłości – szybka budowa i wysoki komfort

Można zaobserwować, że z roku na rok domy modułowe cieszą się coraz większą popularnością. Nie wszyscy jednak jeszcze przekonali się do tego rozwiązania. Dlaczego warto postawić na budownictwo modułowe? Czym dokładnie cechuje się dom z prefabrykatów?

Krótki czas budowy bez względu na wiatr i pogodę

Do zdecydowanie najczęściej wymienianych atutów tego rozwiązania należy zaliczyć stosunkowo krótki czas budowy. Godny uwagi jest fakt, że czas od projektu do zamieszkania wynosi przeważnie trzy miesiące. Ponadto domy modułowe letniskowe mogą powstać jeszcze szybciej. Jak wiadomo osoby, które podejmą decyzję o wybudowaniu domu murowanego, muszą czekać na zamieszkanie nawet dziewięć miesięcy. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że dzięki bardzo krótkiemu czasowi montażu można uniknąć ryzyka zakłóceń spowodowanych zmianami pogodowymi. Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że domy modułowe mogą być stawiane także podczas zimy.

Nie trzeba zatrudniać nadzoru budowlanego

Jak wiadomo, bardzo krótki czas montowania gotowych modułów sprawia, że nie będzie trzeba pilnować składowanych materiałów. Ponadto budowa domu jednorodzinnego nie będzie wymagała dopasowywania na miejscu poszczególnych elementów. Należy mieć świadomość, że użytkownicy nie będą musieli sprzątać na placu budowy. Godny uwagi jest również fakt, że część domów modułowych pozwala na rozłożenie elementów, a następnie przeniesienie ich w zupełnie inne miejsce.

Zaawansowana technologia oraz oszczędność energii

Warto wiedzieć, że właściciele budowanych domów modułowych mają wolną rękę przy wyborze zaopatrzenia w energię czy techniki grzewczej. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że omawiane domy modułowe mogą stać się domami energooszczędnymi. Należy zaznaczyć, że dzięki odpowiedniej izolacji cieplnej tego rodzaju domy nie ustępują w żaden sposób konstrukcjom wznoszonym tradycyjnymi metodami. Inwestorzy mają dzięki temu możliwość decydować o efektywności energetycznej swoich domów. Ponadto nic nie stoi na przeszkodzie, by wykorzystać odnawialne źródła energii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

14 + szesnaście =

Back to Top