Bolesny bark – jak sobie z nim poradzić?

Ból barku to uporczywy problem, z którym zmaga się wiele osób, nawet tych w młodszym wieku. Jest on uciążliwy podczas codziennego funkcjonowania, ponieważ utrudnia chociażby uniesienie ręki powyżej linii ramion. Często bywa, że lekceważą oni te dolegliwości, co skutkuje pogarszaniem się stanu barku i nasilającym się bólem.

Przyczyny mogą być różne np. stany zapalne, dyskopatie i zmiany zwyrodnieniowe szyjnego odcinka kręgosłupa, a nawet stres, który powoduje napięcie mięśni i dociskanie do siebie powierzchni stawów. Źródła bólu, można doszukiwać się od urazów ścięgien, aż po choroby reumatyczne, czy zapalenie kaletki podbarkowej. Nie oznacza to jednak, że musimy od razu popaść w panikę. W większości przypadków, wystarczy konsultacja z odpowiednim lekarzem, który określi przyczynę problemu i postawi diagnozę. 

Jeżeli zmagasz się z tego typu problemem, warto udać się do Centrum rehabilitacji w Krakowie. Jego szeregi zasilają wysoko wyspecjalizowani lekarze i fizjoterapeuci, którzy mają wieloletnie doświadczenie i odpowiednie kompetencje. OpenMedical to świetny wybór także ze względu na doskonale zaplecze sprzętowe, które zapewnia w swoim ośrodku m. in. basen, który jest konieczny w niektórych przypadkach.

Zdrowie jest najważniejsze, a oddanie się w ręce specjalistów to wielki krok w dobrą stronę. Nie działajmy na własną rękę i nie bagatelizujmy bólu w barkach, odkładając wizytę u lekarza. 

Udajmy się na konsultacje, jak tylko zauważymy u siebie niepokojące objawy. Pierwszym etapem będzie wyżej wspomniana konsultacja, na której dowiemy się jakie należy podjąć kroki i jaki rodzaj rehabilitacji będzie odpowiedni.

Rehabilitacja w Krakowie jest na najwyższym poziomie i gwarantuje szybki powrót do sprawności fizycznej. Istnieje wiele metod, które sprawdzą się przy bólach w barku, jedną z nich jest fizjoterapia wodna, która w niskim stopniu obciąża tkanki.

OpenMedical zaprasza wszystkich zainteresowanych do zapoznania się z ofertą. Nasi pracownicy zadbają, aby ból barku już nigdy więcej Cię nie dotyczył.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

szesnaście − siedem =

Back to Top