Zamieszkać w Warszawie na Mokotowie

Nikomu nie trzeba wyjaśniać jakim miastem jest Warszawa. Każdy Polak to wie, że jest to największe miasto w Polsce pod względem zaludnienia, jak i powierzchni. Lecz nie każdy wie, jaki jest podział administracyjny Stolicy Polski? Otóż Warszawa podzielona jest na wiele dzielnic i posiada wiele osiedli. Prym pod względem liczby mieszkańców, gęstości zaludnienia i powierzchni mierzonej w kilometrach kwadratowych wiedzie dzielnica zwana Mokotowem.

Zamieszkać w Stolicy

Mieszkanie w Warszawie dla wielu mieszkańców naszego kraju jest wielkim pragnieniem i napawa dumą, gdy spełni się to marzenie. Bo duża aglomeracja miejska daje szerokie możliwości samorealizacji, łatwiej tam o pracę i edukację oraz dostęp do osiągnięć kulturalnych i technicznych. A tym bardziej prestiżowe jest mieszkanie na Mokotowie będącej jedną z najbardziej znanych i popularnych dzielnic.

Dlaczego warto zamieszkać na Mokotowie?

Liczne są zalety Mokotowa i dlatego poszukując swojego miejsca w Warszawie warto zainteresować się tą dzielnicą.

Mokotów jest jedną z 18 dzielnic Warszawy i położony jest w lewobrzeżnej jej części. Dzielnica Mokotów jest najbardziej zaludnioną ze wszystkich warszawskich dzielnic, bo zamieszkuje ją niemalże 218 tysięcy mieszkańców. Dzielnica ta sąsiaduje ze Śródmieściem, Ochotą, Pragą-Południe, Ursynowem, Wilanowem, Wawrem i Włochami.

Historia Mokotowa

Dzielnica Mokotów ma długą historię, bo sięgającą aż czternastego wieku. Najpierw ziemie te należały do wsi zwanej Mokotowo od imienia właściciela o imieniu Mokot. Podczas drugiej wojny światowej dzielnica ta nie została zniszczona tak mocno, jak inne dzielnice Warszawy.

Dzielnica Mokotów podzielona jest na szereg obszarów, jak Stary Mokotów, Służewiec, Czerniaków, Siekierki, Sadyba, Stegny i jeszcze kilka innych obszarów posiadających swoje nazwy.

Dziś Mokotów tętni życiem, bo mieści się tu wiele Ambasad, budynków biurowych, ulic willowych, jak i osiedli blokowych. To miejsce przyciąga ludzi dużą ilością parków miejskich i zbiorników wodnych, gdzie przykładem może być Jezioro Czerniakowskie. Nie sposób jest tu wymienić wszystkich atutów Mokotowa. Zainteresowani muszą na własną rękę zapoznać się z tym faktami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

14 − cztery =

Back to Top