Wizyta domowa internisty – jak się przygotować?

Złe samopoczucie, uraz lub choroba to jedne z wielu przypadłości, które wymagają konsultacji z lekarzem. Dbanie o zdrowie to niezbędny element naszego życia. Dużo osób rezygnuje ze spotkania z doktorem z uwagi na fakt, że takie wizyty wiążą się często z koniecznością spędzenia długiego czasu w poczekalni, dotarcia do przychodni i tym samym narażania się, np. na przeziębienie. W takim wypadku wiele osób decyduje się „przechorować” i zostać w domu. Takie rozwiązanie niesie ze sobą ryzyko powikłań związanych z chorobą lub zbagatelizowaniem poważnego problemu. Na szczęście Medicus oferuje usługę, jaką jest wizyta domowa internisty.

Zakres działań internisty

Internista to lekarz pierwszego kontaktu, który w sposób profesjonalny przeprowadzi wywiad z chorym. W prostszych przypadkach ma on możliwość wystawienia zwolnienia i wypisywania recept oraz wydawania zaleceń mających doprowadzić do poprawienia stanu zdrowia. W przypadku poważniejszych, bardziej zawiłych problemów internista może wystawić skierowanie i tym samym rozpocząć proces leczenia. Dlatego właśnie, gdy tylko poczujemy jakąkolwiek negatywną zmianę w kwestii naszego zdrowia, powinniśmy jak najszybciej skontaktować się z lekarzem.

Wizyta domowa lekarza – jak się przygotować?

Wizyta domowa lekarza to przede wszystkim świetne rozwiązanie dla seniorów, osób bardzo chorych lub z ograniczoną możliwością poruszania się. Likwiduje ona konieczność organizowania transportu lub korzystania z komunikacji miejskiej. Wizyta w dużej mierze przebiega podobnie jak wizyta w gabinecie doktora. Lekarz zabiera ze sobą cały niezbędny do przeprowadzenia wstępnych badań asortyment. Od pacjenta oczekuje się przede wszystkim konkretnego wskazania problemu. Przed wizytą warto odpowiedzieć sobie na poniższe pytania:

  • jakie są objawy?
  • od kiedy pojawił się problem?
  • jakie leki są obecnie przyjmowane?

Ważne jest również przygotowanie historii choroby oraz wszystkich związanych z nią dokumentów. W przypadku posiadania jakichkolwiek wyników badań (np. krwi) należy je również mieć gotowe.

Domowa wizyta to komfort, który ułatwia proces leczenia. Umawianie takiej wizyty jest niezwykle proste – wystarczy wybrać odpowiadający nam termin, podać adres i dane kontaktowe i zarezerwować wizytę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

osiemnaście − 16 =

Back to Top