Krem z ektoiną – naturalny preparat przydatny w walce o piękną skórę

Dbanie o wygląd skóry przez lata wiązało się z stosowaniem kosmetyków wytwarzanych na bazie różnego rodzaju związków chemicznych.

Niestety kremy takie mogły również powodować nieposadzane reakcje w postaci alergii skórnej. Naukowcy starali się, więc znaleźć substancje skuteczną a jednocześnie całkowicie bezpieczną w stosowaniu.

Rozwiązaniem okazała się, ektoina. Pierwotnie wytwarzana była jedynie przez proste organizmy żyjące w bardzo trudnych warunkach. Wydzielina ta skutecznie zatrzymuje wodę pozwalając na życie w miejscach zabójczych dla innych organizmów.

Krem z ektoiną tworzy na ciele warstwę ochronną poprzez zatrzymanie wody. Powstaje skuteczna zapora wspomagająca leczenie. Kremy zawierające ektoinę są szczególnie przydatne w leczeniu atopowego zapalenia skóry. Choroba ta wyróżnia się zmiennością objawów w czasie swojego trwania. W okresach uśpienia pacjent może całkowicie normalnie funkcjonować. Niestety w czasie nasilenia występowania objawów na skórze mogą występować widoczne zmiany świadczące o konieczności podjęcia szybkiego działania. Zależnie od natężenia objawów można wybrać odpowiedni preparat. Ważne jest, aby stosowany krem skutecznie działał bez powodowania kolejnych podrażnień. Skóra atopowa jest, bowiem bardzo wrażliwa i wymaga stosowania kremów najwyższej, jakości.

Krem z ektoiną może być również stosowany, jeśli choroba skóry objawia się uporczywym swędzeniem. Dolegliwości takie są szczególnie trudne w leczeniu u dzieci z uwagi na trudność w powstrzymaniu odruchu drapania swędzącego miejsca, co może prowadzić do powstawania trudno gojących się ran. Zmniejszając uczucie swędzenia krem przyczynia się do szybszego zakończenia leczenia dziecka.

Ponieważ krem z ektoiną zwiera, jako najważniejszy składnik aktywny naturalną substancję jest bardzo bezpieczny w stosowaniu. W procesach produkcyjnych nie ma konieczności wykorzystywania sztucznych substancji konserwujących mogących wywoływać podrażnienia. Może być z powodzeniem wykorzystywany nawet w przypadku długotrwałego leczenia koniecznego przy bardzo dużych zmianach skórnych. Bezpieczeństwo poszczególnych produktów jest poświadczone poprzez niezależne badania oraz certyfikaty gwarantujące ich wysoką, jakość. Poszczególne partie produkcyjne przechodzą standardowe kontrole, jakości mające potwierdzić ich zgodność z założeniem oraz bezpieczeństwo i skuteczność stosowania.

Chcesz mieć piękną skórę? Sprawdź langsteiner.eu

Back to Top