Komu zaleca się tajski masaż?

Dawniej był zarezerwowany wyłącznie dla członków rodziny królewskiej, więc zwykły człowiek nie miał nawet pojęcia, iż istnieje coś takiego jak masaż tajski. Jego żartobliwa nazwa to joga dla leniwych, gdyż osoba masowana przybiera podczas masażu pozycje charakterystyczne dla ćwiczeń z zakresu jogi.

Co to jest masaż tajski?

Zabieg ten polega po prostu na rytmicznym uciskaniu wybranych punktów ciała. Wywodzi się on rodem z Tajlandii, gdzie panuje ogólne przekonanie, iż naciskanie odpowiednich punktów pozwoli osobie masowanej pozbyć się wszelkich stresów, bólów oraz napięć. Masażysta do wykonania zabiegu używa niemal wszystkich swoich członków. Stosując odpowiednią siłę nacisku – pozwala się rozluźnić pacjentowi i pozbyć się wszelkich obciążeń, również tych mentalnych.

Rodzaje masażu tajskiego

Zasadniczo rozróżnia się pięć jego odmian. Są to masaż tajski klasyczny, masaż stemplami ziołowymi, masaż stóp, masaż z użyciem olejków oraz masaż tajski ramion, głowy i pleców. Dla kogo właściwie jest przeznaczony masaż tajski? Odpowiedź na to pytanie jest banalnie prosta. Z jego dobrodziejstw powinny korzystać przede wszystkim osoby pozbawione energii i chronicznie zmęczone. W dzisiejszym zabieganym świecie takich nie brakuje.

Właściwości masażu tajskiego

Ogólnie mówiąc, masaż tajski ma za zadanie poprawić ukrwienie całego ciała i sprawić, by było ono rozluźnione i pozbawione wszelkich blokad w przepływie energii. Można powiedzieć, iż ów masaż ma przede wszystkim dwie właściwości relaksacyjną i leczniczą. Przy czym większość z nas ceni sobie zwłaszcza tę pierwszą.

Sprawdź: Centrum masażu tajskiego Chaiyo

Przeciwwskazania do masażu tajskiego

Istotnym ograniczeniem w korzystaniu z tego zabiegu są następujące choroby: miażdżyca, osteoporoza, krwotoki, nowotwory wszelkiego typu zapalenie szpiku kostnego, tętniaki oraz złamania kości. Niemniej czasem wystarczy jedynie ograniczyć obszar masażu. Na przykład podczas ciąży nie można uciskać brzucha, lecz dłonie i stopy jak najbardziej. Również chore kolano nie pozbawia takiej możliwości, gdyż w obwodzie pozostają jeszcze barki, kręgosłup czy ramiona. Tak więc warto skorzystać z masażu tajskiego, gdyż jest on bardzo nowoczesną i skuteczną formą relaksu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

four × 1 =