Jakie informacje powinny się znajdować na etykiecie?

Etykieta to obowiązkowy element każdego produktu. Warto dowiedzieć się, jakie informacje powinny się na niej znaleźć, aby była w pełni rzetelna.

Jaka powinna być dobra etykieta produktowa?

Dobre etykiety produktowe powinny mieć pewne cechy, które świadczą o ich jakości. Przede wszystkim etykiety powinny być trwałe, aby konsument w każdym momencie mógł sprawdzić informacje, które się na nich znajdują. Dobra etykieta produktowa powinna być również stworzona z odpowiednich materiałów, które warto dostosować do specyfiki oferowanych wyrobów. Inne etykiety będą miały produkty spożywcze, a inne kosmetyczne. Etykieta produktu powinna dobrze się prezentować i wyróżniać wyrób spośród innych podobnych produktów. Dzięki temu na pewno przyciągnie uwagę klientów. Dlatego w obecnych czasach etykiety bardzo często są wykorzystywane również w celach marketingowych. 

Do produkcji etykiet, warto wybrać drukarnię, która zapewni zapewni jakościowe materiały i gwarancję profesjonalnego wykonania. W tym celu warto odwiedzić stronę https://www.multipol.pl/etykiety/.

Jakie informacje są obowiązkowe na etykiecie?

Na etykiecie produktowej powinny się znaleźć obowiązkowo informacje o produkcie, czyli jego składniki, a także dane producenta, które uwzględniają jego pełną nazwę oraz adres wykonywania działalności gospodarczej. Etykiety używane na terenie Polski muszą być sporządzone w języku polskim oraz powinny się na nich znaleźć oznaczenia wymagane dla danej grupy produktów, na przykład informacje na temat wprowadzenia do obrotu, znaki zgodności oraz bezpieczeństwa.

Jakie dodatkowe informacje powinna zawierać etykieta?

Na etykietach mogą się również znajdować inne informacje, które są zależne od specyfiki produktu. Na etykietach produktów spożywczych, oprócz podstawowych danych, powinny znaleźć się również informacje dotyczące listy alergenów, daty przydatności do spożycia i wagi wyrobu. Dodatkowo na etykietach powinien być umieszczony kod kreskowy danego produktu, jednak nie jest to obowiązkowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzy × trzy =

Back to Top